Wydarzenia
Pamiętamy...
Dnia 2 kwietnia 2025 roku w naszej Szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, która przywitała wszystkich zgromadzonych i przypomniała sylwetkę Jana Pawła II i podkreśliła znaczenie Papieża Polaka dla całego świata. Uczniowie zaprezentowali wiersze poświęcone Janowi Pawłowi II i zaśpiewali kilka piosenek, w tym znane utwory związane z papieżem, co dodało uroczystości wyjątkowego klimatu. Ksiądz Michał przygotował prezentację o życiu
i dziedzictwie Jana Pawła II. W trakcie prezentacji uczniowie mieli okazję poznać nie tylko jego najważniejsze osiągnięcia, ale także osobiste refleksje oraz fakty z jego życia. Apel zakończył się o godzinie 9.37, co miało szczególne znaczenie, ponieważ o 21.37
Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Wszyscy zebrani uczcili jego pamięć chwilą ciszy,
a atmosfera spotkania była pełna refleksji. Uroczystość przypomniała nam o wartościach, które Papież przekazywał przez całe swoje życie i zachęciła do ich pielęgnowania
w codziennym życiu.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrodę Nikoli Buczek za wygraną w konkursie plastycznym na projekt logo zespołu tanecznego "Mali Przewrotniacy" oraz nagrodziła Michała Dziubka za aktywny udział w konkursach poświęconych straży pożarnej.
Doradztwo Zawodowe
W dniu 24 marca 2025 odbyło się kolejne spotkanie uczniów klasy VII i VIII z doradcami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Celem spotkania, była analiza rynku zawodowego oraz świadomy wybór szkoły ponadpodstawowej. Doradcy przedstawili strony internetowe ułatwiające podjęcie właściwej decyzji min. Barometr zawodów.
Zapraszamy o godzinie 9.10.
Wieczór filmowy w klasie 8
W dniu 21 marca 2025 roku uczniowie klasy ósmej spotkali się na wieczorze filmowym z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Była to świetna okazja do integracji i refleksji nad problemami przedstawionymi w filmie.
Praca=Suces
W piątek 21 marca odbyły się zajęcia w ramach projektu PRACA= SUKCES dla uczniów klasy VII. Spotkanie było doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie rówieśników, stanowiło również formę dobrej zabawy i stało się miejscem inspirujących rozmów w oparciu o film. Fabuła filmu i identyfikacja z postaciami pozwoliła uczestnikom na lepsze zrozumienie przeżyć, perspektyw i emocji głównych bohaterów. Uczniom przez cały czas towarzyszył dobry humor, a zwieńczeniem wieczoru był taniec, który jest jednym ze sposobów wyrażania uczuć i emocji.
Pierwszy dzień wiosny - Szkolne obchody świa wiosny
Jak co roku w naszej Szkole odbyły się obchody poświęcone początkowi wiosny. Uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju rozgrywkach, pokazie mody, przygotowwaniu zdrowych przekąsek. Świetnie spędzili czas.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Wielkie Sprzątanie! Szczegóły na plakacie poniżej.
Ciekawa lekcja anatomii
Podczas lekcji biologii uczniowie klasy VII poznawali budowę ciała człowieka. W celu lepszego przyswojenia i utrwalenia wiadomości na lekcji wykorzystano model anatomiczny, pozyskany z funduszy europejskich w ramach projektu PRACA=SUKCES.
Wyjazd do kina na film pt. ,,100 dni do matury”.
13 marca 2025 roku uczniowie klasy IVa Zespołu Szkół w Przewrotnem pojechali do kina Helios w Rzeszowie na film ,,100 dni do matury”. Jest nie tylko pełna akcji komedia, ale także film, który bawi, inspiruje i skłania do refleksji. Porusza tematy bliskie młodzieży – od przyjaźni i współpracy po konsekwencje wyborów i odwagę w obliczu zmian. Chociaż do matury uczniowie mają jeszcze mnóstwo czasu, już teraz wykorzystamy treści filmowe jako punkt wyjścia do wartościowych rozmów podczas godziny wychowawczej na temat doskonalenia umiejętności pracy w grupie i dyskusji o postawach i wyborach bohaterów filmu. Celem zajęć będzie także uświadomienie uczniom różnych rodzajów motywacji oraz ich wpływu na podejmowane działania.
Pozalekcyjne zajęcia usprawniające motorykę małą w Zespole Szkół w Przewrotnem.
W bieżącym roku szkolnym dla uczniów klas trzecich zorganizowano pozalekcyjne zajęcia mające na celu usprawnianie motoryki małej z elementami terapii ręki. Są one doskonałą okazją do wspierania rozwoju w zakresie precyzyjnych ruchów ręki i palców. Program zajęć obejmuje ćwiczenia, które poprawiają koordynację ręka-oko, siłę chwytu oraz sprawność manualną. Uczniowie uczestniczą w różnorodnych aktywnościach, takich jak rysowanie, wycinanie, malowanie, kolorowanie, modelowanie plasteliną, masą solną, które nie tylko pomagają w doskonaleniu zdolności motorycznych, ale również rozwijają kreatywność i dają możliwość eksperymentowania różnymi fakturami, materiałami plastycznymi. Zajęcia te są nie tylko skuteczną formą terapii, ale przede wszystkim przyjemnym czasem, który wspiera wszechstronny rozwój uczniów.
Beata Bazan-Łabudzka, Bernadeta Chruściel
W dniu 28 lutego w naszej szkole odbyła się prelekcja z okazji Święta Żołnierzy Wyklętych, skierowana do uczniów klas 6, 7 i 8. Spotkanie poprowadziła Pani Dyrektor, która w przystępny sposób przybliżyła młodzieży tematykę tego ważnego dnia. Uczniowie obejrzeli multimedialną prezentację, która zawierała zdjęcia, dokumenty, fragmenty filmów oraz wysłuchali krótkiego wykładu Pani Dyrektor, dzięki czemu mogli poznać historie bohaterów, którzy walczyli o wolność Polski po II wojnie światowej. Pani Dyrektor podkreśliła znaczenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych oraz ich heroicznej walce przeciwko zbrodniczemu komunistycznemu reżimowi.
Z okazji Dnia Zakochanych, na szkolnej hali zebrali się uczniowie
i nauczyciele w celu uczczenia Walentynek w formie sportowej rywalizując
w piłkę siatkową. Mecz odbywał się w pełni profesjonalnej atmosferze, obfitował
w nieoczekiwane zagrania, śmiech i wspólną zabawę. Rywalizacja była zacięta, wynik nie był najważniejszy ponieważ liczyła się przede wszystkim zabawa, integracja i twórcze podejście do sportu. Sparing zakończył się w atmosferze pełnej pozytywnych emocji, wszyscy uczestnicy, niezależnie od tego, kto wygrał, opuścili halę z uśmiechami na twarzach, wiedząc, że najważniejsze było wspólne spędzenie czasu i dobre relacje między nauczycielami a uczniami.
BEZPIECZNE FERIA - PRELAKCJA
W dniu 14-02-2025 w naszej szkole odbyła się prelekcja zorganizowana przez dzielnicowego pana Kamila Dziadurę i strażnika miejskiego pana Łukasz Długonia, skierowana do uczniów klas 1-3 oraz 4-6. Celem spotkania było przekazanie dzieciom ważnych informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz zagrożeń, które czyhają na nie podczas wolnego czasu.
Policjanci rozpoczęli swoje wystąpienie od omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć dzieciom podczas zabaw na świeżym powietrzu, takich jak jazda na sankach, nartach czy łyżwach, uczestnictwa w kuligach itp. Zwrócili uwagę na konieczność korzystania z odpowiedniego sprzętu ochronnego oraz unikania niebezpiecznych miejsc, takich jak niezabezpieczone stoki czy zamarznięte akweny wodne. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o tym, jak ważne jest informowanie rodziców o swoich planach oraz unikanie kontaktu z obcymi osobami. Policjanci podkreślili, że w przypadku zagrożenia należy natychmiast szukać pomocy dorosłych lub dzwonić na numer alarmowy 112. W trakcie prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami. Prelekcja z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości dzieci na temat bezpiecznego spędzania ferii.
Dziękujemy policjantom za ich cenny wkład i zaangażowanie w edukację dzieci i młodzieży.
Spotkanie z Policjantem
Podczas ostatniej wywiadówki rodzice mieli wyjątkową okazję wysłuchać prelekcji prowadzonej przez asp. szt. Tomasza Surowiaka. Tematem spotkania były prawa
i obowiązki dzieci i ich rodziców, oraz cyberprzestępczość, co wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród obecnych. Policjant w przystępny sposób przedstawił zasady dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz rolę, jaką rodzice odgrywają
w kształtowaniu postaw swoich dzieci oraz zagrożenia czyhające w sieci. Wykład był nie tylko pouczający, ale także skłaniał do refleksji nad odpowiedzialnością rodzicielską w kontekście wychowania młodzieży. Uczestnicy wyrazili pozytywne opinie na temat spotkania, podkreślając, że zdobyta wiedza pomoże im lepiej wypełniać swoje obowiązki rodzicielskie.
XI Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej
Wieczór filmowy w szkole
We wtorek 4 lutego w naszej szkole odbył się wieczór filmowy, w którym wzięła udział w klasa 4a. Impreza była doskonałą okazją nie tylko do świętowania sukcesu klasy, która uplasowała się na I miejscu w rankingu klas 4-8, uzyskując w I półroczu najwyższą średnią ocen, ale także do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów i obejrzenia ciekawego filmu. Rodzice uczniów zadbali o poczęstunek dla wszystkich. Podczas wieczoru filmowego wszyscy doskonale się bawili i pomimo późnej pory nikomu nie chciało się spać. Był to czas rozmów, żartów oraz dobrej zabawy.







Szczegóły: https://www.facebook.com/







UWAGA!
Urząd Komunikacji Elektronicznej organizuje i prowadzi webinary z 3 bloków tematycznych:
• styczeń – „Loguj się bezpiecznie”,
• luty – „Chroń swoje dane w sieci”,
• marzec – „Manipulacja w mediach społecznościowych”.
Udział w webinarze jest bezpłatny a szkoła i nauczyciele otrzymują po spotkaniu certyfikaty.
Szczegółowe informacje oraz sposób zapisu na webinary jest dostępny na naszej stronie internetowej:
https://cik.uke.gov.pl/aktualnosci-cik/zglos-klase-na-webinar,50.html
Dzień Seniora
W niedzielę 19 stycznia br. odbyło się w Domu Ludowym w Przewrotnem kolejne spotkanie opłatkowe połączone z Dniem Seniora. Był to wyjątkowy dzień, pełen ciepła i serdeczności, podczas którego mieszkańcy mieli okazję spotkać się, spędzić wspólnie czas i podzielić się opłatkiem. Uroczystość uświetnili uczniowie Zespołu Szkół w Przewrotnem, którzy również występują w zespole „Mali Przewrotniacy”. Dziękuję Paniom: Lucynie Organiściak, Bożenie Majce i Zuzannie Jeż za zaangażowanie w przygotowanie uczniów, których występ sprawił Seniorom i zaproszonym gościom ogromną radość. Na zakończenie występu uczniowie złożyli życzenia dużo zdrowia i pomyślności w Nowym Roku. Występ bardzo się podobał. Mali artyści otrzymali gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności.
Dzień seniora
Już po raz kolejny miałam przyjemność uczestniczyć w Dniu Seniora w Pogwizdowie Starym. Dzień 25 stycznia br. był niesamowitym przeżyciem, które połączyło wiele serc i stworzyło niepowtarzalną atmosferę pełną życzliwości i radości. Wnuczęta, a zarazem uczniowie Zespołu Szkół w Przewrotnem pod kierunkiem Pań Magdaleny Marszał i Lucyny Pruchnik przygotowali przedstawianie pełne humoru, ale również zadumy. Zaproszeni goście przekazali swoje serdeczne życzenia, wyrażając wdzięczność za obecność Seniorów oraz podkreślając wagę ich doświadczenia i mądrości dla całej naszej społeczności. Był to czas wzajemnego szacunku i solidarności. Sercem tego spotkania stało się wspólne śpiewanie kolęd. Zebrani Seniorzy, Goście oraz Uczniowie śpiewali razem znane i lubiane kolędy, co przyniosło radość wszystkim obecnym. To spotkanie było nie tylko okazją do życzenia sobie wszystkiego najlepszego na 2025 Rok, ale także czasem, który połączył różne pokolenia w atmosferze wzajemnego szacunku, miłości i wspólnoty. To wyjątkowe spotkanie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Wyjazd do kina na film pt. ,,Kleks i wynalazek Filipa Golarza” i wystawę malarstwa.
17 stycznia uczniowie klasy IV Zespołu Szkół w Przewrotnem pojechali do Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Głogowie Młp. na film ,,Kleks i wynalazek Filipa Golarza. Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w Sali Kinowej, zaczęła się magia - przenieśliśmy się w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej kolegach z Akademii. Szczególnie poruszył nas wątek Alberta. Efekty specjalne, scenografia i muzyka filmowa tworzyły niezapomnianą atmosferę. Po zakończeniu projekcji filmu, w Sali Wystaw MGDK obejrzeliśmy jeszcze wystawę malarstwa pani Małgorzaty Grodeckiej, o której to oprowadziła nas sama artystka. Uczniowie mieli okazje podziwiać niezwykłą różnorodność prac pani Małgorzaty – portrety, pejzaże, martwą naturę. Wszyscy byli bardzo zainteresowani, zadawali dużo pytań dotyczących technik malarskich, czasu pracy artystki, pomysłów na obrazy.
Nagrody w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
Konkurs polegał na przygotowywaniu plakatu związanego z tematem przewodnim Nocy Biologów „Biologia zmian klimatu”. 6 uczniów naszej szkoły przygotowało piękne prace. Nagrody otrzymały:
1 miejsce - Weronika Kłeczek
Wyróżnienie - Milena Pruchnik
Serdecznie gratulujemy !!!
10 stycznia 2025 r. odbyła się „Noc Biologów”, ogólnopolska akcja promująca nauki przyrodnicze. W zajęciach zorganizowanych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wzięła udział grupa 8 uczniów z klasy 8. Towarzyszyli im uczniowie z Raniżowa i Woli Raniżowskiej oraz opiekunki p. Renata Weber i p. Anna Dworak. Podróżując autobusem, pociągiem i tramwajem młodzi naukowcy dotarli na ulicę Gronostajową w Krakowie, gdzie znajduje się Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam uczestniczyli w ciekawych warsztatach, wykładach i pokazach. Następnego dnia, niewyspani, ale pełni pozytywnych wrażeń wrócili do Przewrotnego.
Konkurs Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy
Po długich obradach komisja konkursowa przyznała nagrody w wewnątrzszkolnym konkursie na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Wpłynęło wile prac. Wybór był trudny gdyż wszystkie prace były bardzo pomysłowe i piękne. Decyzją komisji wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział a dodatkowo miejsca zajęli :
I miejsce :
Aleksandra Wiącek kl. 5, Adrian Zając kl. 3 a
II miejsce :
Michał Nieduży kl. 6 a, Patryk Słonka kl. 6 b
III miejsce :
Katarzyna Borawiak kl. 3 a, Kamil Kramarz kl. 6 b
Wyróżnienia :
Franciszek Granat kl. 2 a, Milena Michalik kl. 2 b, Maja Ochał kl. 6 a, Kacper Klocek kl. 4, Zuzanna Gagat kl. 3 a, Adam Pruchnik kl. 5, Szymon Organiściak kl. 6 a.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy !
Kolęda misyjna
W bieżącym roku szkolnym 24 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Kolędzie Misyjnej. Kolędnicy w 5 grupach kolędowali 26 grudnia 2024 r. w Przewrotnem, Hucisku i Pogwizdowie Starym, zanosząc parafianom Dobrą Nowinę.
Dziękujemy młodzieży za podtrzymywanie kolędniczej tradycji oraz za pomaganie innym dzieciom na całym świecie.
Kolędnicy spotkali się z ogromną życzliwością i dużą hojnością. W wielu domach zostali obdarowani słodyczami, za co serdecznie dziękujemy.
W tym roku nasi Kolędnicy zebrali 8050,50 zł. Ofiara ta została wpłacona na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i będzie przekazana na pomoc Dzieciom w Demokratycznej Republice Konga.
https://fb.watch/x0wsEY1N04/
Fragment koncertu kolęd, który odbył się dziś w Parafii św. Antoniego w Przewrotnem.
SPOTKANIE OPŁATKOWE - HUCISKO
W sobotę, w dniu 4 stycznia br. odbyło się w Hucisku spotkanie opłatkowe połączone z Dniem Seniora. Był to wyjątkowy dzień, pełen ciepła i serdeczności, podczas którego mieszkańcy mieli okazję spotkać się, spędzić wspólnie czas i podzielić się opłatkiem. Życzono Seniorom dużo zdrowia realizacji wszystkich planów i zamierzeń życiowych, pokoju i spokoju w trudnych czasach oraz radości na kolejne dni. Uroczystość uświetnili uczniowie Zespołu Szkół w Przewrotnem przedstawiając program artystyczny w formie Bajki Noworocznej. Talent i zaangażowanie uczniów sprawiły ogromną radość wszystkim zgromadzonym i dodały temu wydarzeniu magicznej atmosfery. Szczęśliwego Nowego 2025 Roku.
Przed świętami Bożego Narodzenia klasy 4-8 dekorowały swoje sale. W dniu 03.01.2025 r. zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. Wszystkie dekoracje były bardzo pomysłowe i trudno było przyznać miejsca. Ostatecznie komisja konkursowa przyznał równorzędne 2 pierwsze , 2 drugie i 2 trzecie miejsca.
I miejsce zajęły klasy : 6a i 4
II miejsce zajęły klasy : 7 i 8
III miejsce zajęły klasy : 5 i 6 b
Gratulujemy !
Maleńka miłość w żłobie śpi
Dnia 20 grudnia 2024 r odbyła się akademia z okazji świąt Bożego Narodzenia pt. Maleńka miłość w żłobie śpi. Uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie jasełkowe połączone ze wspólnym śpiewaniem popularnych kolęd.
Wszystkim życzymy wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.
Kiermasz stroików bożonarodzeniowych
Kiermasz bożonarodzeniowych stroików, które uczniowie naszej Szkoły przygotowali na konkurs przyniósł zysk w wysokości 770 zł. Uzyskany dochód przekazano na konto Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
W dniu 20 grudnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc - noc, w której Bóg stał się człowiekiem. Ten czas rodzi radość
i dobroć w sercu każdego człowieka. Uroczyste Jasełka, przygotowane przez dzieci i młodzież pod kierunkiem pani Bożeny Majki i Małgorzaty Borys były wzruszającym spektaklem, który przeniósł nas w zimową noc, noc szczególną i jedyną taką w roku.
Życzenia świąteczne złożyła pani Dyrektor życząc wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Po akademii odbyły się spotkania wigilijne w klasach, które upłynęły w bardzo miłej atmosferze.
Wesołych Świąt!!!
III Gala wręczenia Certyfikatów Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych
W dniu 12 grudnia 2024 roku w Rzeszowie odbyła się III Gala wręczenia Certyfikatów Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych. W trakcie uroczystości uhonorowani zostali nauczyciele naszej placówki, na czele z dyrektorem szkoły. Wydarzenie to zgromadziło licznych przedstawicieli środowiska edukacyjnego i samorządowych, którzy są innowatorami w różnych dziedzinach. Certyfikat Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych to nagroda dla nauczycieli za wdrażanie w szkołach nowatorskich rozwiązań edukacyjnych, nadających nowy wymiar pracy dydaktycznej i wychowawczej. Certyfikaty wręczyła Krystyna Wróblewska, Dyrektor Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie. Certyfikaty otrzymali; Dorota Walczewska, Anna Dworak, Ewelina Pustelak, Lucyna Organiściak, Bożena Majka, Bernadeta Chruściel, Lucyna Pruchnik, Magdalena Tajchman, Andrzej Czyż, Paweł Magierski, Renata Weber i Paweł Wrona.
KONKURS
NA STROIK BOŻONARODZENIOWY ROZSTRZYGNIĘTY !
W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty Wewnątrzszkolny konkurs na stroik bożonarodzeniowy. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Komisja stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Każdy stroik był inny i niepowtarzalny.
Po długich obradach jury ustaliło, że zostaną przyznane po dwa równorzędne I, II i III miejsca oraz 8 wyróżnień. Wszystkie prace były piękne i zasługiwały na nagrodę, dlatego pozostali uczestnicy konkursu otrzymają upominki za udział w szkolnym konkursie.
Stroiki zostaną wystawione na kiermasz, a uzyskany dochód będzie przekazany na konto Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!
ZAPRASZAMY DO ZAKUPU!. JEST TO MAŁY GEST, A MOŻE ZNACZYĆ TAK WIELE!
Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Rzeszowie
Korzystając z zaproszenia, 5 grudnia 2024 r uczniowie klasy 4a Zespołu Szkół w Przewrotnem udali się do Jednostki Wojskowej na obchody Święta 1 batalionu strzelców podhalańskich w Rzeszowie. Celem wycieczki był udział w uroczystym apelu z okazji Święta, poznanie pracy żołnierza, obejrzenie specjalistycznego sprzętu wojskowego, jakim posługują się żołnierze podczas wykonywania swojej pracy i w czasie wyjazdów na poligony wojskowe. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska samochody wojskowe, czołgi, wejść do nich i obejrzeć ich wyposażenie. Atrakcją wycieczki była również ścianka wspinaczkowa, strzelanie do tarczy oraz spróbowanie żołnierskiej grochówki. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której uczniowie śmiało podchodzili do wojskowych, zadawali pytania oraz podziwiali wszelkie akcesoria wojskowe. Wizyta w wojsku dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Mali Przewrotniacy
Zespół Pieśni i Tańca „Mali Przewrotniacy” powstał w 2008 r. i działa pod patronatem Miejsko Gminnego Domu Kultury im. F. Kotuli w Głogowie Małopolskim. Na zajęciach tanecznych dzieci oraz młodzież doskonalą swój warsztat ruchowy, poszerzają swoje umiejętności taneczne oraz wiedzę z zakresu tańców regionalnych i polskich tańców narodowych. Zajęcia grup odbywają się w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Przewrotnem. Po długiej przerwie Zespół „Mali Przewrotniacy” został reaktywowany we wrześniu 2022 roku Ich pierwszy występ odbył się na dniach Głogowa Młp. w dniu 18.06.2023 r . W tym roku pod bacznym okiem nowej pani choreograf Zuzanny Jeż zespół tańczy w składzie:Lena Winiarska, Patryk Drąg, Łukasz Gargaś, Emilia Żmuda, Kacper Klocek, Klara Mackiewicz Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie Małopolskim , Kasia Borawiak, Hania Borawiak, Natalia Suszek, Aleksandra Świrk, Emilia Bajek, Oliwia Pruchnik, Martyna Pruchnik, Rozalia Stachyra,
Irmina Suszek i Blanka Winiarska Podczas konkursu, który odbył się 17.11.2024 r. Mali Przewrotniacy zajęli 1 miejsce w kategorii taniec ludowy w przedziale 7-11 lat to XVI Wojewódzki Przegląd Taneczny „Roztańczona Jesień” Kolejny konkurs, na którym wystąpili Mali Przewrotniacy to X Wojewódzki Przegląd Taneczny „Katarzynki” w Przeworsku który odbył się 24.11.2024 r i zajęli 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Święta tuż, tuż...
W ramach świątecznych przygotowań uczniowie z klasy ll A wspólnie dekorowali pierniczki. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. Możliwości było mnóstwo. Smaczne pierniczki były malowane lukrem i polewą czekoladową, ozdabiane posypkami i kolorowymi wzorkami. Ta kulinarna zabawa sprawiła uczniom wiele radości i wzmocniła koleżeńskie relacje. Przepięknie udekorowane pierniczki będą ozdobą choinki w klasie i w domu. Dziękujemy rodzicom za pomoc.
Z tradycją w przyszłość
W ramach szkolnego projektu Z tradycją w przyszłość odbyły się warsztaty rękodzieła i cukiernicze.
W dniu 02 grudnia chętni uczniowie pod kierunkiem pani Doroty Walczewskiej, Bernardety Chruściel, Anny Dworak i Eweliny Pustelak wykonywali świąteczne dekoracje i stroiki. Warsztaty zaowocowały pięknymi pracami w technice decoupagu i niecodziennymi bombkami choinkowymi.
Dnia 09 grudnia we współpracy z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Przewrotnem zostały zorganizowane warsztaty cukiernicze. Uczniowie z klas 5 - 7 sp. pod opieką pana Pawła Magierskiego, Bożeny Majki i Lucyny Organiściak udali się do Domu Ludowego w Przewrotnem gdzie panie z KGW przygotowały zajęcia z pieczenia świątecznych pierniczków i tradycyjnych kruchych ciasteczek. Panie opowiedziały młodzieży o tradycjach świątecznych i zapoznały ich
z przepisami na ciastka. Następnie wspólnie zostało wykonane ciasto. Jak się okazało wyrobienie ciasta piernikowego wcale nie było takie proste. Młodzi ludzie wałkowali i wycinali pierniczki. Po upieczeniu trzeba było je jeszcze udekorować lukrem. Drugim rodzajem były kruche ciastka z maszynki. Efektem warsztatów była wspaniała zabawa połączona z nauką praktycznych umiejętności oraz pyszne wypieki.
Warsztaty kreatywno-plastyczne.
Podczas dzisiejszych warsztatów uczniowie mieli możliwość wykonania ozdób choinkowych oraz drewnianych pejzaży techniką decoupage . Założeniem tego spotkania było stworzenie konkretnych przedmiotów, przy okazji zdobywając praktyczne umiejętności. Była to nie tylko doskonała okazja do nauki i tworzenia, ale również dobra zabawa i sposób spędzenia czasu w miłej atmosferze. Dzięki zajęciom uczniowie mogli poczuć magię nadchodzących świąt.
Spotkanie z policjantem- st. asp. Tomasz Surowiak z Referatu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
Podczas spotkania w dniu 2 grudnia br. st. asp. Tomasz Surowiak mówił na temat negatywnych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz zagrożeń z tym związanych. Policjant poruszył także tematy przemocy w szkole, wulgaryzmów, zagrożeń związanych z sięganiem po alkohol, narkotyki i używania wyrobów tytoniowych. Kolejnym elementem prelekcji było bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu, które miało na celu uświadomienie uczniom, jak nie popaść w konflikt z prawem. Mamy nadzieję, iż udział w dzisiejszym spotkaniu i przybliżenie tematu cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień oraz zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród uczniów naszej szkoły i pozwoli unikać zagrożeń i krytycznie oceniać niewłaściwe działania.

29.11.2024r. uczniowie klas 7a i 8a wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce szkolnej do Rzeszowa i Markowej. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w kinie Helios, która była świetną okazją do spędzenia czasu z rówieśnikami oraz wzmocnienia więzi koleżeńskiej. W dalszej części uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do Muzeum Polaków Ratujących Żydów, podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.
W czasie wizyty w muzeum przewodnik przybliżył uczestnikom historię Polaków ratujących społeczność żydowską przez mieszkańców Podkarpacia. Szczególnie pochylił się nad losem Józefa i Wiktorii Ulmów, którzy za pomoc i ukrywanie Żydów zapłacili życiem. W 1995 roku za swój czyn zostali uhonorowani pośmiertnie tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Po tak poruszającej lekcji historii uczniowie mieli możliwość obejrzenia ekspozycji muzealnej m.in.: druków, fotografii, czy makiety domu Rodziny Ulmów.
Po wizycie w muzeum uczestnicy przeszli na cmentarz, gdzie złożyli znicze na grobie Ulmów oddając w ten sposób hołd ich bohaterskiej postawie. Na koniec wszyscy udali się do kościoła na krótką modlitwę przy sarkofagu z doczesnymi szczątkami rodziny. Wycieczka do muzeum umożliwiła uczniom nie tylko poznanie historii bohaterów, ale przybliżyła im również istotę znaczenia takich wartości jak: empatia, tolerancja i pomoc drugiemu człowiekowi.
DYSKOTEKA
27-11-2024 r. odbyła się dyskoteka, której tematem przewodnim były postaci z książek. Uczniowie znakomicie bawili się przebrani za ulubionych bohaterów. Nagrody w konkursie na najciekawszy strój Rada Rodziców oraz Dyrekcja. Dzięki wsparciu Rady Rodziców uczniowie zjedli także smaczny poczęstunek.
https://photos.app.goo.gl/3CmMW7ZiQc7yyZGQ8
Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Narodowym Czytaniu pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z Małżonką. W ramach podziękowania Szkoła otrzymała podziękowanie oraz piękny egzemplarz "Kordiana" Juliusza Słowackiego:
Nasza uczennica Gabriela Organiściak otrzymała wyróżnienie w XII KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ - GRATULUJEMY!
W dniu 18 listopada 2024 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla klas szóstych pt. Idealny posiłek - sztuka komponowania dań na zasadach zdrowego talerza.
Zajęcia przeprowadziła dietetyk Centrum Medycznego NIWA, pani Katarzyna Szczepanik. Uczniowie byli bardzo zainteresowani przedstawionymi tematami, zadawali dużo pytań
i świetnie się bawili w czasie wykonywania proponowanych zadań.
Doradztwo zawodowe - wyjazd do Yanko
21 listopada klasa 8 w ramach doradztwa zawodowego, jak co roku, złożyła wizytę w firmie Yanko, która produkuje różnego rodzaju opakowania miękkie. Dzięki uprzejmości właścicieli uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką zakładu. W czasie krótkiej prelekcji prezes Roland Szydło opowiedział o początkach i historii firmy a pani Katarzyna pracująca w kontroli jakości zapoznała uczniów z procesem technologicznym i danymi dotyczącymi rynku opakowań. Po zwiedzaniu zakładu uczniowie rozwiązywali quiz nt. opakowań i firmy. Zwycięzcy otrzymali od prezesa firmy nagrody a wszyscy uczestnicy wycieczki upominki. Bardzo dziękujemy Zarządowi firmy Yanko za umożliwienie zwiedzenia zakładu i bardzo ciekawą wycieczkę.
Niebieski Dzień
20 listopada, na pamiątkę uchwalenia 35 lat temu Konwencji o prawach dziecka,
obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasza szkoła dokłada
wszelkich starań aby były one respektowane. W związku z tym, jak co roku zostały
przeprowadzone pogadanki o prawach dziecka oraz urządziliśmy Niebieski Dzień.
W ten sposób uczniowie i pracownicy naszej szkoły przyłączyli się do setek tysięcy
mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody
Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.



Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie
Magia, zapach choinki i radość to słowa, które kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy ll a i ll b – miało już możliwość poczuć odrobinę świątecznej atmosfery, zwiedzając 15 listopada Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Dzieci mogły zobaczyć tysiące ręcznie wyprodukowanych bombek oraz setki niesamowitych eksponatów w galeriach.
Pod opieką przewodnika uczniowie oglądali stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Obejrzeli również cały proces wyrobu ozdób choinkowych, w czasie którego pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie wydmuchiwał okrągłe bańki.
W dalszym etapie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości.
Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu.
Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał dwie bombki: jedną własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz drugą – z własnym imieniem. Ozdobią one świąteczne choinki dzieci.
W odwiedzinach u Seniorów
W dniu 14 listopada br. Uczniowie Zespołu Szkół w Przewrotnem wraz z opiekunami i rodzicami odwiedzili Dom Kombatanta w Rzeszowie. Ta wizyta była inna niż dotychczasowe, była naprawdę wyjątkowa ponieważ towarzyszyły nam Panie z Rady Rodziców- pomysłodawczynie Akcji „Herbatka dla Seniora”. Uczniowie mieli okazję złożyć życzenia z okazji przypadającego Ogólnopolskiego Dnia Seniora oraz przekazać zebraną herbatkę, kawę i słodycze. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wnieść trochę radości do życia Seniorów. Nasza placówka już od kilku lat współpracuje z tym ośrodkiem. Każdorazowe wizyty są dla nas okazją do przeżycia niezapomnianych chwil oraz kształtowania wśród uczniów wrażliwości na sprawy drugiego człowieka i gotowość pomagania potrzebującym. Każdy z podopiecznych niesie ze sobą swoją niepowtarzalną historię, przez co nabieramy dystansu do naszej rzeczywistości, gdyż mamy świadomość, że nasze życie wcale nie jest takie skomplikowane i trudne, w porównaniu z życiem niektórych podopiecznych tej placówki. Uczniowie mieli także okazję bliżej poznać miejsce, w którym przebywają Seniorzy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze za co dziękujemy Seniorom i personelowi Domu Opieki. Nasza współpraca nadal będzie się rozwijać czego dowodem jest zaplanowane kolejne spotkanie.







Wspomnienie:
Fragmenty koncertu ku czci Powstańców
Jak co roku poczet sztandarowy z ZS Przewrotne wziął udział w gminnych obchodać Święta Niepodległości.
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości jest okazją do manifestowania patriotycznych postaw oraz przywiązania do Ojczyzny, polskiej historii i tradycji. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły wzięli udział w akcji: "Szkoła do hymnu!" i w piątek o 11.11 odśpiewali wspólnie Mazurka Dąbrowskiego.
W tym roku uczciliśmy Święto Niepodległości uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów z klas szóstych i siódmej.
Wyjazd do kina na film „Dziki robot”
Wygraliśmy! 7 listopada uczniowie klasy IV a wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na film „Dziki robot”. Bilety ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Przewrotnem. Uczniowie z zapartym tchem, a bawet pewną dozą wzruszenia obejrzeli historię robota Rozzum, w skrócie "Roz", który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się, jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami, a nawet zostaje przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia. Oprócz filmu były też inne ciekawe atrakcje. Do szkoły wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.
Więcej informacji w zakładce - Aktualności.
Spotkanie z wężami
Do naszej Szkoły zawitali niezwykli goście wraz ze swoim opiekunem - panem Krzysztofem.
21 października 2024r. został rozegrany mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją nauczycieli, których w zmaganiach sportowych wsparła Dyrekcja, a reprezentacją uczniów.
Walka była zacięta! Doping donośny!
Mecz ostatecznie zakończył się remisem. Wszyscy dobrze się bawili.
Gratulujemy obu drużynom!!!
29 października 2024 r. uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Celem spotkania było przybliżenie oferty edukacyjnej okolicznych szkół ponadpodstawowych. Fachowcy omówi zalety kształcenia w liceum, technikum lub w szkole branżowej. Przybliżyli uczniom rodzaje zawodów m.in. kucharza, fryzjera oraz zawodów przyszłości np. nostalgisty, czy zadziczacza. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, po której mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele pytań dotyczących planowania ścieżki zawodowej.
Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce
29 października 2024 r. uczniowie klas 3a, 3b oraz 4a Zespołu Szkół w Przewrotnem wzięli udział w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce. Była to świetna okazja do zgłębienia tajników nauki w innowacyjny i interaktywny sposób. Wizyta rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia, podczas którego przedstawiono misję i cele Centrum. Następnie uczniowie zwiedzili ekspozycje zlokalizowane na trzech kondygnacjach budynku. Odwiedzili wystawy pt. ,,Lotnictwo”, „Żyję” oraz ,,Przyroda”. Obejrzeli edukacyjny film o układzie słonecznym, odpoczywali w pokojach relaksu, słuchając odgłosów przyrody oraz podziwiali piękne widoki z tarasu. Mogli również doświadczać, eksperymentować, testować różne urządzenia i jednocześnie rozwijać naukowe zainteresowania. Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce to bez wątpienia miejsce, gdzie granice wyobraźni i ciekawości stają się punktem wyjścia do naukowych odkryć.
Sukces naszego ucznia w V Mistrzostwach Ninja Kids Academy Poland
27 października b.r. uczeń naszej szkoły, Kacper Klocek z klasy IVa, zdobył tytuł Mistrza Rocznika 2014 biorąc udział w V Mistrzostwach Ninja Kids Academy Poland w Rzeszowie. Gratulujemy!
„Szkoła pamięta”
W ramach akcji „Szkoła pamięta” 28 października 2024 roku uczniowie klasy IV a z ZS w Przewrotnem udali się pod Pomnik Ku Czci Pomordowanych przez Niemców mieszkańców Przewrotnego oraz na miejscowy cmentarz, gdzie zapalili znicze. Odczytując napis znajdujący się na pomniku: „Pamięci 111 mieszkańców wsi Przewrotne, zamordowanych przez okupanta niemieckiego w trzykrotnej pacyfikacji miejscowości w latach 1942-1943 oraz wywiezionych na roboty przymusowe do Rzeszy Niemieckiej. Pamięć o nich żyć będzie wiecznie” wysłuchali krótkiej historii o życiu mieszkańców wsi podczas II wojny światowej.

Warsztaty tworzenia stroików
Dzień Edukacji Narodowej
Dyrektor Szkoły Dorota Walczewska przywitała wszystkich gości, uczniów i nauczycieli podkreślając, że Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. Utworzenie Komisji stało się podstawą reform w kierunku nowoczesnej edukacji. Na pamiątkę tamtych wydarzeń, od 1982 jest to święto wszystkich pracowników szkoły. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, pani Dyrektor podziękowała wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji naszej Szkoły za poświęcenie
i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, uczenie wrażliwości, kształtowanie serc, umysłów młodego pokolenia, zaś Uczniom życzyła samych sukcesów.
"Koncert Pamiętamy"
W dniu 19 października br odbędzie się Koncert Pamiętamy. W hołdzie Powstańcom przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli zaprasza do udziału
w XII Wojewódzkim
Regulamin:
Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli zaprasza do udziału w Konkursie plastycznym "Na szkle malowane 2024"
Regulamin:
„Dzień chłopaka – ognisko integracyjne klasy IV a”
26 września z okazji Dnia Chłopaka i w ramach realizacji Programu adaptacyjnego dla uczniów klasy IV a Szkoły Podstawowej w Przewrotnem odbyło się ognisko integracyjne dla uczniów tej klasy. Wybraliśmy się Studzieńca. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach i rozgrywkach sportowych na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy spędzili miło czas i jak to przy ognisku…- nie zabrakło oczywiście pysznych kiełbasek i innych smakołyków. Dla chłopców zaśpiewaliśmy „Sto lat…”. W dobrych humorach, zadowoleni, lekko zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie ogniska.


Ogłoszenie
Spotkanie z rodzicami uczniów Publicznego Przedszkola w Przewrotnem odbędzie się 27 sierpnia 2024 roku o godzinie 16.00.
Zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci Publicznego Przedszkola w Przewrotnem odbędą się w dni 27 sierpnia od 12 do 14.
BILET+ - UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Do dnia 02-09-2024 r. do sekretariatu szkoły należy składać wnioski o wydanie bilet+
Wniosek do pobrania:
Do wniosku należy dołączyć kserokopię ważnej legitymacji szkolnej oraz stare bilety, potrzebne do wydania nowych. Jeśli uczeń nie posiada biletu z zeszłego roku składa sam wniosek.
Życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
"Bezpieczne wakacje" - spotkanie z policjantem
Do dobrych praktyk w naszej Szkole należą coroczne spotkania z funkcjonariuszami Policji Państwowej z Głogowa Małopolskiego. Także w tym roku funkcjonariusze przeprowadzili dla uczniów pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakakcyjnego wypoczynku.
Dzień Patrona 2024
Jak co roku w naszej szkole 13 czerwca odbyła się uroczysta akademia ku czci naszego patrona – Jana Kochanowskiego. W tym roku szósta klasa pod przewodnictwem pani Renaty Pomykały przedstawiła własną interpretację utworów renesansowego poety. XXI – wieczna wersja fraszek i psalmów bardzo spodobała się publiczności. Wszystkich porwała szczególnie rapowa wersja psalmu dziękczynnego. Pani dyrektor Dorota Walczewska nagrodziła ucznia klasy 7 – Michała Dziubka za szczególne osiągnięcia i godne reprezentowanie szkoły na Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Gdy Słowa Dojrzewają
Z dumą donosimy, że uczennica klasy VII - Weronika Stachyra zajęła pierwsze miejsce w XIII edycji Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej: Gdy słowa dojrzewają. Do konkursu zgłoszono 58 prac (36 w kategorii proza i 22 w kategorii poezja). Wręczenie nagród odbyło się 4 czerwca w Zespole Szkół w Jeżowem podczas uroczystej gali. Serdecznie gratulujemy i życzymy Weronice kolejnych sukcesów!
Sukces ucznia Zespołu Szkół w Przewrotnem
Hubert Węglowski- uczeń Szkoły Podstawowej im Jana Kochanowskiego w Przewrotnem zdobył II miejsce w konkursie plastycznym „ 20 lat Polski w Unii Europejskiej” w III grupie wiekowej, organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Opiekunem była pani mgr Katarzyna Dziedzic.
Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Przewrotnem.
W dniu 4 czerwca br. dla uczniów naszej szkoły zorganizowano Dzień Dziecka. Jest to święto wszystkich dzieci obchodzony od ponad 50 lat. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie uczestniczyli w zajęciach o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Był to dzień inny niż wszystkie, dzień zabawy i beztroski, podczas którego odbyły się zabawy, animacje, konkursy sportowe, gry, quizy, pokazy sprzętu strażackiego oraz projekcja filmów. Uczniowie, którzy brali udział w konkursach wiedzowych i sportowych otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Yanko oraz karty upominkowe, których sponsorem był Saria Polska, oddział Sinova w Przewrotnem. Słodki poczęstunek w postaci lodów ufundowała Rada Rodziców.
W przedszkolu imprezę rozpoczęliśmy programem muzycznym i zabawą pod okiem animatora. W trakcie jej trwania przedszkolaki mogły liczyć na atrakcyjne malowanie twarzy, wodne tatuaże czy splatanie kolorowych warkoczyków. Każdy przedszkolak otrzymał upominek- bańki mydlane. Starsi uczniowie brali udział w konkurencjach sportowo wiedzowych. Dużym powodzeniem cieszyły się konkurencje matematyczne, plastyczne i w języku angielskim. Dzieci wykazały się znajomością wiedzą. Wielką frajdą była dla uczniów gra terenowa.
Choć pogoda spłatała nam figla, to ten dzień można zaliczyć do udanych. W przerwach między konkurencjami uczniowie mogli wziąć udział z w zajęciach prowadzonych przez druhów z OSP w Pogwizdowie Starym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Wszystkie zabawy i konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno starszych jak i młodszych dzieciaków. Tego dnia wszyscy byli wygrani i otrzymali prezent oraz słodki poczęstunek w postaci lodów.
Składam podziękowanie wszystkim, a szczególnie sponsorom, nauczycielom, rodzicom, na czele z przewodniczącym Rady Rodziców za to, ze włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia.
Dorota Walczewska
Zdjęcia z obchodów Dnia Dziecka w ZS Przewrotne
Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, Małgorzata Błażej -
pracownik rzeszowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i
Nasiennictwa przeprowadziła w dniu 29 maja br. zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków
i uczniów klas I-II z Zespołu Szkół w Przewrotnem. Podczas spotkania dzieci miały okazję
obejrzeć okazy różnych gatunków roślin rolniczych, chwastów i ziół oraz części roślin
porażone przez choroby lub z żerującymi szkodnikami. Maluchy poznały również tajniki
pracy inspektora ochrony roślin.
W trakcie zajęć wyjaśniono, dlaczego rośliny są ważne oraz co jest im potrzebne do
prawidłowego wzrostu. Poruszono również zagadnienia dotyczące tego, co może zagrażać
zdrowiu roślin oraz jak można wspólnie dbać o ich dobro.
Maluchy aktywnie brały udział w zajęciach, z zainteresowaniem słuchały i oglądały
prezentowane materiały.
Gminny Konkurs recytatorski
Niektórzy lubią poezję…
20 maja 2024 roku w Zespole Szkół w Przewrotnem odbyła się siedemnasta edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Niektórzy lubią poezję”, organizowanego pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego oraz Pani Dyrektor ZS w Przewrotnem.
Tym razem młodzi recytatorzy prezentowali utwory, których myśl przewodnią stanowił cytat
z piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory „Rodzina, ach, rodzina”.
W konkursowych zmaganiach wzięło udział 20 uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej, którzy wyłonieni zostali podczas etapów szkolnych i zgłoszeni przez swoich opiekunów
do etapu finałowego. Ich występy oceniali: pan Walenty Kotula (przewodniczący Jury),
pani Zdzisława Mierzwa-Woźny oraz pan Piotr Grygiel. Jury konkursu nagrodziło
i wyróżniło następujących recytatorów:
I miejsce – Emilia Rusin z SP w Rudnej Małej
II miejsce – Nikola Buczek z ZS w Przewrotnem
III miejsce – Jan Pliś z SP w Rudnej Małej
Nagroda Dyrektora ZS w Przewrotnem – Alicja Mikos z ZS w Wysokiej Głogowskiej
Wyróżnienia:
Maria Gaweł z ZS w Wysokiej Głogowskiej
Gabriela Baryła z SP nr 2 w Głogowie Małopolskim
Laura Lo Monaco z SP w Głogowie Małopolskim
Zofia Płoszaj z ZS w Budach Głogowskich
Piotr Ufnal z ZS w Wysokiej Głogowskiej
Nagrodę Publiczności otrzymała Lena Kłeczek z ZS w Budach Głogowskich
Jak zauważył przewodniczący Jury, pan Walenty Kotula, poziom konkursowych recytacji był bardzo wysoki, co nie ułatwiło pracy jurorom, ale dla nas – organizatorów - jest powodem do dumy i satysfakcji. Tym bardziej więc gratulujemy wszystkim laureatom
oraz uczestnikom i życzymy im dalszych sukcesów.
W tym roku konkurs był wyjątkowy także ze względu na fakt, że odwiedził nas pan Mirosław Osetek, Zastępca Burmistrza Głogowa Małopolskiego, który wręczył nagrody laureatom, a wszystkich młodych miłośników literatury i recytacji utwierdził w przekonaniu, że dbałość o piękno mowy ojczystej pozytywnie wyróżnia ich z grona rówieśników. Serdecznie zatem dziękujemy za poświęcony młodym artystom czas.
Konkurs nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego Głogowskiej Fundacji Rozwoju Społecznego, która ufundowała nagrody dla laureatów. Bardzo za to dziękujemy!
Na zakończenie chcielibyśmy dodać, że wielką radość sprawiają nam występy młodych adeptów sztuki recytatorskiej. Jesteśmy także bardzo wdzięczni wszystkim nauczycielom
i opiekunom, którzy przygotowują uczniów do konkursowych zmagań i dbają o to, by bezpiecznie i na czas dotarli do Przewrotnego. Zawsze z przyjemnością Was gościmy!
Organizatorzy Konkursu
Renata Pomykała, Renta Weber, Paweł Wrona
Michał Dziubek finalistą krajowym OTWP
Uczeń 7 klasy SP w Przewrotnem Michał Dziubek zwyciężył w tegorocznych eliminacjach wojewódzkich 46. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 17 maja 2024 r. na Uczelni Państwowej im. Jana Grotka w Sanoku. Gratulacje dla Michała i jego opiekunów. Trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy.
MECZ MATEMATYCZNY
W dniu 29.04.2024r. w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja meczu matematycznego, czyli rozgrywek matematycznych uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły z uczniami Szkoły Podstawowej w Widełce. Konkurencja polegała na rozwiązywaniu zestawów zadań, według zasad meczu piłkarskiego(rozgrzewka, I połowa, II połowa) w dwóch częściach – jeden mecz rozgrywany w szkole w Widełce oraz mecz rewanżowy rozgrywany w szkole w Przewrotnem. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Widełce.
Witaj Majowa Jutrzenko!
30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotkanie zostało przygotowane przez uczniów klasy czwartej oraz siódmej, którzy pracowali pod opieką pań: Joanny Chrzanowskiej, Lucyny Pruchnik i Renaty Weber. Zaprezentowano wiersze i piosenki patriotyczne oraz krótką historię powstawania pierwszej konstytucji w Europie. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie!




Spektakl pt. „Syzyf”
W dniu 29 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Syzyf”, przygotowane przez uczennice z koła teatralnego. Młodzi widzowie mieli okazję poznać dzieje mitycznego króla Koryntu, który został ukarany przez bogów za chciwość, plotkarstwo i przebiegłość. Tym razem złamaliśmy konwencję starożytnego teatru greckiego i wszystkie role w spektaklu (także te męskie) odegrały dziewczynki z klas VI
i VII. A kto wcielił sięw mieszkańców Olimpu i bohaterów mitu o Syzyfie? Zobaczcie sami. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Renata Pomykała
Wycieczka do Lublina - wygrana w konkursie Fundacji PGE
Namalowała ona własną interpretację obrazu Józefa Chełmońskiego pt. Kozak na koniu. Oprócz nagrody indywidualnej, klasa do której uczęszcza laureatka otrzymała jednodniową wycieczkę do Muzeum Narodowego w Lublinie oraz lekcję muzealną "Poznajemy muzeum". Wycieczka odbyła się 16 kwietnia 2024 roku.
Dzięki wychowawczyni klasy uzupełnieniem wycieczki do Muzeum Narodowego w Lublinie była także rekreacja w parku linowym Zoom Natury w Janowie Lubelskim oraz zwiedzanie Starego Miasta w Lublinie i Muzeum Martyrologii na Majdanku.
Weronice gratulujemy, a Fundacji PGE za ufundowanie przejazdu i zwiedzania muzeum serdecznie dziękujemy!




Program Serce i Pomoc bardzo przyczynia się do integracji klasy oraz kolekcjonowania przemiłych wspomnień ze wspólnych wyjazdów. A kolejny już w maju!











Drugiego kwietnia 2024 roku w Kościele Parafialnym w Przewrotnem odbyła się wieczornica upamiętniają rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wydarzenie miało na celu kultywowanie pamięci Wielkiego Polaka. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli i księdza Michała Domasika wykonali pieśni oraz przytoczyli najważniejsze wydarzenia z życia Papieża.
Podziękowanie za środki ze świątecznego kiermaszu przekazane Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci
Z okazji nadchodzących Świąt Weilkiej Nocy składamy Państwu najserdeczniejjsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, odpoczynku w gronie rodzinnym, mnóstwo wiosennego słońca
oraz samych sukcesów w pracy i w życiu osobistym.
Składają Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy
Zespołu Szkół w Przewrotnem
Szkolny konkurs „Najładniejszy stroik wielkanocny” rozstrzygnięty.
Dnia 21 marca 2024 roku – Pierwszego Dnia Wiosny, w naszej szkole odbyło rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w konkursie „Najładniejszy stroik wielkanocny”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Przewrotnem, a przedmiotem konkursu - wykonanie stroika wielkanocnego lub ozdoby wielkanocnej w formie przestrzennej. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, stworzenie okazji do działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania stroików wielkanocnych, a także pobudzanie aktywności twórczej uczniów i stworzenie im możliwości prezentacji własnych dokonań. Dzieci i młodzież biorący udział w konkursie wykazali się dużą wyobraźnią, kreatywnością oraz zdolnościami rękodzielniczymi i plastycznymi. Jury nie miało łatwego zadania. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac. Zostały one przekazane sponsorom oraz osobom i instytucjom współpracującym z ZS w Przewrotnem, a także wzięły udział w kiermaszu szkolnym, z którego dochód przeznaczony został na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach. Bardzo dziękujemy również rodzicom za włączenie się w akcję.
Wielkanocny kiermasz - Pomoc dla bliźnich
W dniach 20-22 marca br. w ZS w Przewrotnem zorganizowano kiermasz, którego celem było rozbudzenie empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, a zgromadzone ze sprzedaży środki przeznaczono na potrzeby dziecięcego hospicjum. Podczas szkolnego kiermaszu można było nabyć stroiki, które zostały wykonane przez naszych uczniów. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom za udział i zakup stroików. Dzięki Państwa zaangażowaniu i szczodrości udało się zebrać kwotę 635 zł, która zostanie w całości przelana na konto Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Pierwszy dzień wiosny w Szkole w Przewrotnem.
Tradycyjnie, jak co roku w pierwszy dzień wiosny w naszej Szkole odbyły się huczne obchody powitania najweselszej pory roku. Konkursy, gry i zabawy, odwiedziny strażaków z OSP - atrakcji nie zabrakło!
Odbył się bardzo pouczający i wciągający pokaż udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków. Druhowie z OSP w Przewrotnem uczyli dzieci jak prawidłowo udzielać pomocy. Każdy mógł poćwiczyć pod fachowym okiem Małgorzaty Chuchro i Adama Organisciska.
Konkurs na najpiękniejsze przebranie za postać z baśni:
KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH
W dniu 18 marca 2024 r. w Kościele Parafialnym w Przewrotnem odbył się Koncert pieśni wielkopostnych. Usłyszeliśmy przepiękne pieśni w wykonaniu wychowanków przedszkola, uczniów i scholi parafialnej.
Okres wielkiego postu to czas refleksji nad sensem życia i przemijania. To czas nadziei. Koncert pieśni wielkopostnych stworzył niepowtarzalną atmosferę, wprowadził w czas oczekiwania, będąc jednocześnie wydarzeniem artystycznym.
Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom za zaangażowanie i opiekę, nauczycielom oraz chórowi pod przewodnictwem pani Aliny Marszał – Haracz.
Nad oprawą muzyczną czuwała pani Małgorzata Borys
Dorota Walczewska
Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W dniu 19 marca br Uczniowie Zespołu Szkół w Przewrotnem wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. Młodzież Zapobiega Pożarom. Od wielu lat turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki ciężkiej pracy opiekunów- Strażaków, pasji i zaangażowaniu, uczniowie zajmują wysokie pozycje i przechodzą do następnego etapu.W kategorii wiekowej klas I-IV - II miejsce wywalczyła Hanna Pełka, zaś w kategorii klas V-VIII- I miejsce zajął Michał Dziubek, a III Justyna Cynar.
Laureaci otrzymali statuetki oraz karty podarunkowe, a każdy uczestnik pamiątkowy dyplom. Nagrody wręczył burmistrz Głogowa Małopolskiego - Paweł Baj oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP Stanisław Zięba. Uczestnikom pogratulował również Komendant Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Głogowie Młp. - Adam Ozimek, który podkreślił wysoki poziom wiedzy uczestników.Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszym etapie.
Mobilne Centrum Informacji Zawodowej
4 marca 2024 roku uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w prelekcji i warsztatach prowadzonych przez przedstawicielki Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Zajęcia dotyczyły wyboru szkoły ponadpodstawowej i zawodów przyszłości.
Przedstawienie "Złota rybka" w wykonaniu uczniów klasy szóstej:
Zasady zdrowego odżywiania - prelekcja dla klasy 4
Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w prelekcji dotyczącej zasad zdrowego odżywiania. Podczas spotkania z dietetykiem poznali zasady komponowania zdrowych posiłków oraz dowiedzieli się jakie są negatywne skutki jedzenia słodyczy i picia słodkich napojów.








Dyrektor, Rada Rodziców i Uczniowie Zespołu Szkół w Przewrotnem
składają serdeczne podziękowanie Panu Tomaszowi Golonce-dyrektorowi zakładu SarVal w Przewrotnem za bezinteresowną pomoc finansową i życzliwości. Dzięki wsparciu mogliśmy doposażyć salę w nowe krzesełka i ławki dla uczniów naszej szkoły.
Z wyrazami wdzięczności Dorota Walczewska- Dyrektor Szkoły i Jack Zuber- przewodniczący Rady Rodziców.
Dnia 19 stycznia 2024 roku uczniowie klasy IV uczestniczyli w kolejnych zajęciach innowacyjnych pt. Spotkanie z eksperymentem. Dzieci obserwowały proces fotosyntezy u moczarki kanadyjskiej oraz badały palność wodoru.
Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu w Przewrotnem.
24 stycznia br. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Na wstępie Pani Dyrektor Dorota Walczewska przywitała wszystkich gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci
z przedszkola przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne oraz przepiękne „Jasełka” w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Spotkanie dało możliwość wspólnego kolędowania wnucząt z dziadkami.
Przedstawienie z udziałem przedszkolaków
"Koncert Kolęd i Pastorałek” w Przewrotnem
W dniu 7 stycznia br odbył się koncert kolęd i pastorałek ph. „Hej kolęda, kolęda…” przygotowany przez panią Alinę Marszał –Haracz i dyrektora oraz nauczycieli ZS w Przewrotnem: Dorotę Walczewską, Bernadetę Chruściel
i Joannę Chrzanowską. Podczas występu mogliśmy usłyszeć kolędy i pastorałki
w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Przewrotnem oraz chóru parafialnego
i Kapeli „Przewrotnicy”. Przepiękne wykonanie kolęd przeniosło nas w dawne czasy. Zebrani widzowie mogli usłyszeć śpiew kolęd i pastorałek, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Przewrotnem. W drugiej części koncertu wystąpił Chór Parafialny oraz Kapela „Przewrotniacy”. Repertuar koncertu obfitował w utwory radosne, w przecudnym wykonaniu najmłodszych, ale nie zabrakło także kompozycji skłaniających do refleksji i wzruszeń. Dziękujemy za tak liczną obecność! Organizatorzy Dorota Walczewska i Alina Marszał-Haracz.
Mała książka Wielki Człowiek
Z wizytą w Yanko
W dniu 07 grudnia uczniowie klasy ósmej w ramach wycieczki zawodoznawczej odwiedzili firmę „Yanko”. Firma ta produkuje opakowania giętkie z folii i papieru. W trakcie krótkiego wykładu prezes firmy Pan Roland Szydło zapoznał uczniów z historia zakładu a pracownicy opowiedzieli o projektowaniu i produkcji opakowań. W dalszej części wycieczki młodzi ludzie zwiedzili hale produkcyjne. Mieli możliwość zapoznania się z pracą na stanowiskach całej linii produkcyjnej począwszy od projektu poprzez matryce , mieszalnię farb, drukarnię skończywszy na maszynach wykonujących produkt finalny czyli torebki, woreczki i papier opakowaniowy.
Ogromne wrażenie na zwiedzających zrobiły maszyny i urządzenia , które w sposób bardzo precyzyjny pod okiem pracowników przygotowują gotowe i ekologiczne opakowania różnych produktów.
Serdecznie dziękujemy Prezesowi firmy „Yanko” za umożliwienie zapoznania się z pracą jego zakładu.
W przedświąteczny czwartek uczniowie klas VI odwiedzili swoich kolegów z przedszkola i szkoły podstawowej z tradycyjną kolędą, taką z gwiazdą, diabłem, Herodem i śmiercią. Było głośno i radośnie, jak na kolędzie być powinno. Całej naszej szkolnej społeczności z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkiego najlepszego. Żebyście byli zdrowi, weseli jako w niebie anieli! Wesołych świąt!
Coraz bliżej święta...
W środę uczniowie naszej szkoły uczęszczający na świetlicę szkolną ubrali choinkę - symbol zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Mikołajki 2023
Rada Rodziców przekazała każdemu uczniowi mały prezent życząc dobrej zabawy w dniu 06.12.2023r.
Dnia 20 listopada 2023 roku uczniów klas I-VIII Zespołu Szkół w Przewrotnem odwiedziła Grupa animatorów z Lublina „Zaelektryzowani”, która przybliżyła wszystkim zebranym wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Napięcie powierzchniowe, zabawy z helem i ciekłym azotem, nietypowe spalanie metanu, lornetki zmieniające percepcję - to atrakcje, jakich doświadczyli uczniowie naszej szkoły. Dzieci na własnych strunach głosowych sprawdziły działanie helu. Bardzo interesującymi eksperymentami były: „paląca się dłoń” i spektakularny wybuch gazu w pojemniku z kolorowymi piłkami. Przedstawiona prezentacja bardzo podobała się wszystkim uczestnikom.
Dziękujemy Grupie „Zaelektryzowani” za ciekawy pokaz eksperymentów!


W dniu 23.11.2023 r. w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala wręczania Podkarpackiego Certyfikatu Edukacyjnego oraz Certyfikatu Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych przyznawanych przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie placówek oświatowych oraz nauczycieli którzy systematyczne podnoszą swoje kompetencje edukacyjne oraz wdrażają innowacje edukacyjne. Podkarpacki Certyfikat Edukacyjny to wyróżnienie – znak jakości przyznawany dla dyrektorów szkół za systematyczne doskonalenie obejmujące szkolenia związane z priorytetami Ministra Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Certyfikaty Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych przyznawane są dla nauczycieli wprowadzających innowacyjne metody dydaktyczne w swojej pracy. W tym roku certyfikaty otrzymało około 200 nauczycieli, dyrektorów szkół i samorządowców z całego regionu.
Z Gminy Głogów Młp. certyfikaty edukacyjne otrzymały: p. Justyna Golema – Dyrektor ZS w Budach Głogowskich oraz p. Dorota Walczewska Dyrektor ZS w Przewrotnem. Certyfikaty zostały przyznane również nauczycielkom z ZS w Wysokiej Głogowskiej, które zgłosiły swoje innowacje pedagogiczne w konkursie organizowanym przez PZPW w Rzeszowie.
Specjalne certyfikaty zostały przyznane dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, którzy ponadprzeciętnie wspierają rozwój edukacyjny swoich szkół. Gmina Głogów Młp. znalazła się wśród nielicznego grona wyróżnionych samorządów. Z rąk p. Krystyny Wróblewskiej – dyrektor PZPW w Rzeszowie Podkarpacki Certyfikat Edukacyjny odebrał p. Paweł Baj – Burmistrz Głogowa Młp.
Publikujemy na prośbę Rady Rodziców:
„Szanowni Państwo
Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2023/24 wynosi 20 złotych.
Wpłaty można dokonywać w sekretariacie Szkoły lub przelewem na konto Rady Rodziców w BS Głogów Młp. nr:
60915900002001000997300001
Tytułem: składka na Radę Rodziców, nazwisko ucznia i klasę.
Za okazaną pomoc dziękujemy
Rada Rodziców”
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się w dniu 22.11.2023r. w Szkole Muzycznej I stopnia w Głogowie Małopolskim.
Święto Niepodległości
Jak co roku w naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
„Niektórzy lubią poezję…” - 2023

Powiatowy Konkurs Recytatorski
Niektórzy lubią poezję…
26 października 2023 roku w Zespole szkół w Przewrotnem odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem Niektórzy lubią poezję, organizowanego pod patronatem Burmistrza Głogowa Małopolskiego, pana Pawła Baja, oraz Dyrektor ZS w Przewrotnem, pani Doroty Walczewskiej. Tym razem – z racji obchodów setnej rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej - młodzi recytatorzy prezentowali utwory tej właśnie poetki.
W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie z klas VII – VIII szkoły podstawowej z terenu powiatu rzeszowskiego, którzy wyłonieni zostali podczas etapów szkolnych i zgłoszeni przez swoich opiekunów do etapu finałowego. Ich występy oceniali: pani Zdzisława Mierzwa-Woźny (wieloletnia polonistka, pasjonatka literatury i poezji), pan Walenty Kotula (wieloletni polonista, przewodniczący Jury), pan Kamil Dobrowolski (aktor Teatru „Maska” w Rzeszowie, doświadczony instruktor teatralny).
Jury konkursu przyznało uczestnikom następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Alina Shykman z SP w Głogowie Małopolskim
II miejsce – Małgorzata Gancarz z SP w Głogowie Małopolskim
III miejsce – Lena Kołodziej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiernej
Nagroda Dyrektora Szkoły – Nikola Kaczor z ZS w Przewrotnem
Wyróżnienia:
Maja Siłka z SP w Głogowie Małopolskim
Filip Grodecki z SP w Rudnej Małej
Patrycja Kramarz z ZS w Przewrotnem
Jakub Tomaka z SP w Rudnej Małej
Nikola Woś z SP nr 2 w Nienadówce
Ponadto Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Burmistrza Głogowa Małopolskiego otrzymała Patrycja Bajek z SP w Głogowie Małopolskim.
Jak zauważył przewodniczący Jury, pan Walenty Kotula, poziom konkursowych recytacji był bardzo wysoki, co nie ułatwiło pracy jurorom, ale dla nas – organizatorów konkursu - jest powodem do dumy i satysfakcji. Tym bardziej więc gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom i życzymy im dalszych sukcesów. Oczywiście, konkurs nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego Głogowskiej Fundacji Rozwoju Społecznego, która działała w ramach realizacji zadania zleconego przez Gminę Głogów Małopolski w ramach profilaktyki i edukacji zdrowotnej dzieci i młodzieży na terenie szkół w Gminie Głogów Młp. Bardzo za to dziękujemy!
Na zakończenie pragnę dodać, że wielką radość sprawiają nam występy młodych artystów. Jestem także bardzo wdzięczna wszystkim nauczycielom i opiekunom, którzy przygotowują uczniów do konkursowych zmagań i dbają o to, by bezpiecznie i na czas dotarli do Przewrotnego.
Zawsze z radością Was gościmy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu.
Do zobaczenia zatem za rok!
Renata Pomykała
Wycieczka historyczno- przyrodnicza w okolice Krosna
24 października 2023 uczniowie klasy 7 i 8 pod opieką wychowawców oraz ks. Michała pojechali na wycieczkę przyrodniczo-historyczną. Młodzież odwiedziła Rezerwat Przyrody Prządki. Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosi, że są to panny dworskie z pobliskiego zamku zaklęte w skały za to, że przędły w święto. Poszczególnym skałom nadane zostały nazwy - m.in.: Prządka-Matka, Prządka-Baba, Herszt, Zbój Madej.
Następnie podziwialiśmy ruiny Zamku Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu, którego właścicielem był min. Aleksander Fredro. Przeglądając archiwalia swego majątku, natrafił na akta procesowe właścicieli zamku z pierwszej połowy XVII wieku, co zainspirowało go do napisania Zemsty.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie uczniowie przyglądali się procesowi wytwarzania i zdobienia szklanych przedmiotów. Młodzież uczestniczyła również w warsztatach malowania na szkle.
Po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły zaangażowali się w akcję organizowaną przez telewizję Rzeszów pt" "ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA"
We wtorek 24 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przewrotnem odbyła się próbna ewakuacja. Wszystko odbyło się się szybko i sprawnie.